Autoři

Povídky – Pavel Ranc

Pavel RancPovídky pro Majáky jsem prožil, jen je přibližuji na stránkách knihy způsobem, kterému může rozumět čtenář, i když u toho tehdy nebyl. Baví mě psát pravdu, protože když člověk čte o tom, co se někomu skutečně stalo, dokáže se na situaci napojit a ověřit si své vlastní zážitky, získat z ní pro sebe víc životní jistoty. Každý člověk nějaký ten „maják“, světlo, které ho nasměruje, potřebuje. Není to varování před chybami, naopak, dělejte chyby, ale neztraťte svůj směr a nepřestávejte jít. Děkuji všem čtenářům, kteří si knihu koupili a přečetli, a zvláště děkuji za krásné ohlasy, které nám od čtenářů přišly.

Více o Pavlu Rancovi

 

Poezie – Martina Slneková

Martina SlnekováMoja časť MAJÁKOV je poézia. Hoci mám poéziu rada, nikdy som nemala ambíciu vydať vlastnú zbierku básní. Keď vznikla myšlienka MAJÁKY, bola som nadšená a moja osobná odpoveď na „Prečo MAJÁKY?“ je jednoduchá: Lebo život môže byť lepší. Lebo vy sa môžete cítiť lepšie. Lebo vy ste sila, ktorá dokáže veci zmeniť. Lebo vy ste svoje šťastie, svoj zármutok, svoje nadšenie, svoje všetko. MAJÁKY chcú čitateľovi ukázať cestu k samému sebe. Tak ako je MAJÁK tradične symbolom oporného bodu, chcem aj ja byť pre svojich čitateľov symbolom nádeje a viery, že ich život môže byť lepší.

Více o Martině Slnekové

 

Ilustrace – Julie Haluzová

Julie HaluzováMajáky jsem se rozhodla ilustrovat díky oslovení autorů… ale hlavně díky tomu, že tohle již vzniklé dílko bylo, velmi milé, sympatické a blízké mojí duši už od přečtení prvních „rukopisů“, podobné tomu, o co se já snažím na výtvarném poli – zachytit poezii života, se vším všudy, co k tomu patří.

Více o Julii Haluzové